Știri despre: Brevet Apple.Apple Mod Panica pe Mobilissimo.ro

Apple brevetează activarea unui "mod de panică" folosind scannerul de amprente

Apple brevetează activarea unui "mod de panică" folosind scannerul de amprente

Publicat: Vineri 6-nov-2015 21:42 - Autor: Alexandru Stănescu - Afișat de 635 ori Apple tine foarte mult la criptarea cât mai solidă a terminalelor sale, astfel încât să descurajeze furturile de modele iPhone sau iPad. Se pare că pe viitor vom putea nu doar să blocăm accesul la device pentru hoţi, ci şi să [...]